Gigantyczna fabryka Tesli dokona przełomu na rynku samochodów elektrycznych

Wielu ekspertów z rynku motoryzacyjnego uważa, że ładowanie baterii w samochodach elektrycznych osiągnie cenę 100 dolarów za 1 kWh dzięki nowej fabryce Tesli. Oznacza to, że samochody elektryczne mogą w pełni konkurować z autami spalinowymi. Różnica pomiędzy utrzymaniem samochodu z silnkiem spalinowym, a elektrycznym jest już coraz mniejsza. Zatem czy można liczyć na wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych?

Akumulatory Tesla Motors są w stanie zmniejszyć koszt baterii akumulatorowych o 30%.  Dzięki czemu w przyszłości możemy liczyć na wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych.

Tesla Motors obecnie buduje największą fabrykę akumulatorów na świecie. W 2020 roku planowana jest produkcja 35 GWh rocznie z ogniw akumulatorowych oraz 50 GWh rocznie z akumulatorów. Będzie to wystarczająca ilość energii dla pół miliona samochodów elektrycznych, które Tesla planuje doładować swoimi bateriami w 2020 roku.

Jednym z celów ograniczenia cen baterii Tesli jest zapewnienie swoim modelom m. in.  model 3 electric sedan większej konkurencyjności na rynku .

tesla_sedan_electric

 

Warto dodać, że nowa fabryka Tesli będzie zasilana również energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii. Planowane jest wykorzystanie energii wiatru i słońca.

Poniżej umieszczamy film związany z elektrycznymi samochodami:

 

Źródło: greencarreports.com

Zobacz także: