Klimatyzator słoneczny

Firma Bayat Energy rozpoczęła sprzedaż nowego urządzenia, które łączy w sobie elementy kolektora słonecznego oraz klimatyzatora. Co więcej innowacyjny sprzęt pozwala na redukcję kosztów energii elektrycznej nawet do 30%.

Produkt jest dostępny w czterech różnych wersjach: z możliwością zawieszenia na ścianie, dopasowania pomiędzy sufitem, a podłogą, postawieniem na powierzchni płaskiej czy też w formie kasety.

xZadaniem klimatyzatora słonecznego jest absorpcja energii słonecznej i ogrzewanie nośnika ciepła znajdującego się w jego wnętrzu. Następnie substancja chłodząca pod wpływem zwiększonego ciśnienia przechodzi przez miedziane zwoje i odbiera energię cieplną pochodzącą ze Słońca skumulowaną na zwojach. Powoduje to odciążenie pracy sprężarki, czyli zmniejszenie zużycia energii.  Promienie słoneczne zapewniają również ruch freonów, które są odpowiedzialne za chłodzenie.

Koszt zakupu solarnego klimatyzatora o mocy 1 kW, o wydajności wymiany energii 12,6 MJ/h w Stanach Zjednoczonych wynosi ok. 1 300 dolarów.

 

Źródło: odnawialnezrodlaenergii.pl

Zobacz także: