Nowa akcja PORT PC: internetowa baza referencyjnych obiektów z pompami ciepła w Polsce

PORT PCZ początkiem sierpnia br. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) opublikowała bazę obiektów referencyjnych z podziałem na różne kategorie budynków. Warto podkreślić, że wszystkie opublikowane przykłady wykorzystania pomp ciepła oparte są na polskich urządzeniach.

Przegląd budynków zarówno publicznych jak i prywatnych dostępny jest pod adresem .

Celem organizacji PORT PC jest propagacja wiedzy nt energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii, aby przekonać do społeczeństwo do jej zastosowania w praktyce.

PORT PC przygotowała również specjalną mapę lokalizacji zainstalowanych pomp ciepła w Polsce – Repowermap   z możliwością ciągłej aktualizacji.  Repowermap   to interaktywna mapa, która jest opracowywana przez instytucje, organizacje oraz prywatnych przedsiębiorców. Umożliwia śledzenie instalacji wykorzystujących OZE na całym świecie.

Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń. Zgodnie z dyrektywą 2010/30/UE do najwyższych klas energetycznych A++ oraz A+++ będą mogły się zakwalifikować sprężarkowe pompy ciepła zasilane energią elektryczną.

 

 

Źródło: portpc.pl

Zobacz także: